Kinga Głyk Quartet

Na zdjęciu dziewczyna z gitarą basową

Kinga Głyk ma 23 lata. Uważana jest za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat, grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO. Pomimo młodego wieku zagrała już dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą m.in. w Indonezji, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Portugalii, Czechach, we Włoszech, na Słowacji i Ukrainie.

W marcu 2015 roku wydała swój debiutancki album „Rejestracja”. Płyta otrzymała bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”. W ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP została nominowana w kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA oraz ODKRYCIE ROKU.

W lutym 2016 roku Kinga nagrała swój drugi autorski album LIVE pt. „Happy Birthday”. W czerwcu 2016 roku filmik coveru „Tears In Heaven” w wykonaniu Kingi Głyk został umieszczony przez facebookowy portal Bass Player United i uzyskał tam ponad 20 milionów wyświetleń.
Oto artyści, z którymi zagrała Kinga, m.in. Tim Garland, Nitai Hershkovits, Greg Hutchinson, Jnr Robinson, Bernard Maseli, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Apostolis Anthimos, Leszek Winder, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Kapołka, Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba (Mate.O), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł.

W październiku 2017 roku ukazał się studyjny album artystki pt. „Dream”. Płyta została nagrana w doborowym towarzystwie światowej sławy muzyków. Razem z Kingą Głyk zagrali: Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej uznanych wydawnictw na świecie WARNER MUSIC GROUP COMPANY. Koncerty promujące album pt. „Dream” zaplanowano m.in. w USA, Kanadzie, Norwegii, Francji i wielu innych krajach.
W 2019 roku Kinga Głyk wydała nakładem Warner Music swój czwarty album „Feelings”.

Jedna z najciekawszych basistek młodego pokolenia. – Michał Wilczyński (Jazz Forum)

Muzyczne zdolności Kingi już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu. – Adam Makowicz (światowej sławy pianista jazzowy i mistrz improwizacji)

Pierwszy raz spotkałem się z takim talentem, biorąc pod uwagę wiek i fakt, że kobieta ma taki naturalny swing. – Arek Skolik (znany polski perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy)

Kinga jest bardzo zdolna, muzykalna i ma dobrą energię! – Grzegorz Kapołka (wybitny polski gitarzysta blues-rockowy)

Skład zespołu:
Kinga Głyk – bass
Paweł Tomaszewski – keyboards
Arek Grygo – keyboards
Yoran Hoop – drums
Patryk Głyk – sound

http://kingaglyk.pl/