Paulina Przybysz

Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Urodziła się w 1985 roku, dobrze pamięta lata 90. i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach.

Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 roku powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”.

Otwartość na muzykę spowodowała, że przez ostatnie lata zaangażowała się w niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych m.in. z takimi artystami i zespołami jak Stanisław Sojka, Tomasz Stańko, Night Marks Electric Trio, Pharoahe Monch, Keyon Harold, Krzysztof Zalewski, Envee, Grubson, Basia Wrońska En2ak, Mr Krime. Ta lista się nie kończy, bo Paulina nie umie odmawiać sobie muzycznych poszukiwań i połączeń.

Przez dwa ostatnie lata odpowiadała, jako dyrektorka artystyczna, za trasę Women’s Voices, gdzie czołowe polskie wokalistki takie jak Kayah, Edyta Bartosiewicz, Brodka, Nosowska, Natalia Przybysz i wiele innych cudownych głosów mogły razem budzić kobiecą energię i świadomość ekologiczną, jak również zasilała z siostrą projekt Zalewski Śpiewa Niemena, dołączyła do zacnego grona składu Culture Revolution, który łączył światowe gwiazdy jazzu i hip-hopu z polskimi muzykami.

W lutym 2020 roku ukazał się jej drugi solowy album „Odwilż” nagrany przy współpracy ze zdolnymi młodymi producentami, po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów. Królowa dygresji przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością wpuszcza do swojego świata znakomitych gości.